Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Politico: Америка подкрепя бунта на българите – Гешев разбрал, че подкрепя него и е против протестите? "Аз обичам да се правим на луд"?

Макар американското посолство да не спомена изрично исканията на протестиращите за оставките на Борисов и Гешев, то остави малко съмнения за симпатиите на Вашингтон.

На запис с гласа на Бойко Борисов: Гешев вика – „Аз обичам да се правим на луд, ама вие, г-н премиер, се правите много успешно”. Не, бе, викам, брат ми – прост съм и ми е лесно. То е кофти да си сложен. - 19min.bg

Бойко Борисов - един от най младите комунисти в България, комсомолски секретар и член на БКП, майор от УБО, отгледан от полковник от МВР, напуснал системата на МВР в зората на 90-те години, за да остане партиец

За първи път: Истината за дядото на Бойко –„убийството” на 9.IX.1944 опровергано от очевидец

Бойко Борисов е бил агент на ДС (ДОКУМЕНТИ)

Божков: Помни ли Бойко затвора в Чехия през 1993 г... И кой му прати адвокат да го измъкне...

Американското посолство в София на 13 юли подкрепи антикорупционните протести в България и призова за оставката на премиера на страната Бойко Борисов, след пета вечер на демонстрации, пише европейската редакция на US-списанието Politico, цитирано от „Фокус“.

България е изправена пред най-големите протести в последните седем години след корупционен скандал, който разкри как олигарсите в страната са упражнили контрол над ключови сектори от съдебната система и службите за сигурност. Главните цели на демонстрациите са премиера Борисов и главния прокурор Иван Гешев.

Борисов е ключов съюзник на германския канцлер Ангела Меркел, а европейските лидери в последните години избягват критики към неговото правителство.

Отношенията между САЩ и България са деликатни. Страните са съюзници в НАТО и Вашингтон провежда военни учения със силите на София, но Белият дом има притеснения относно историческите връзки на страната с Русия и бавното действие на правителството по въпроса с диверсификацията на енергийните ресурси.

Макар американското посолство да не спомена изрично исканията на протестиращите за оставките на Борисов и Гешев, то остави малко съмнения за симпатиите на Вашингтон.

Американското посолство подкрепи протестите : Подкрепяме българския народ в стремежа му за демокрация! Никой не е над закона

Послание от Американското посолство:
#ЛетенРестарт

Гешев видя подкрепа за действията си от посолството на САЩ и обеща днес да покаже, че никой не е над закона

На запис с гласа на Бойко Борисов: Гешев вика – „Аз обичам да се правим на луд, ама вие, г-н премиер, се правите много успешно”. Не, бе, викам, брат ми – прост съм и ми е лесно. То е кофти да си сложен. - 19min.bg

107868978_734806710615189_1765863375442920772_o

Иван Гешев привидя подкрепа на посолството на САЩ за действията му и благодари за нея. Обеща днес да покаже на всички, че никой не е над закона - onovini.eu

"Всяка нация заслужава съдебна система, която е надпартийна и подвластна на върховенството на закона. Ние подкрепяме българския народ в стремежа му за повишаване на доверието в демократичната система и насърчаване на върховенството на закона в България. Никой не е над закона", гласи съобщението на посолството.

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: https://lupa.bg/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!