Редактор: Недко Петров Стопкадър бТВ Народен представител от ПП-ДБ намекна, че може и да не гласуват Рая Назарян да наследи Наталия Киселова като председател на парламента. Според Васил Пандов в момента се вижда едно преразпределение между ГЕРБ и участниците в коалицията на техните властови ресурси. Един от тези ресурси е именно председателя на Народното събрание.
Ние ще го обсъдим на парламентарна група, още нямаме решение дали ще гласуваме, но ние като опозиция не участваме в тяхното вътрешно преразпределение и коалиция. Тоест, предстои да решим дали изобщо ще гласуваме по тази тема, каза Пандов. Това, което видяхме, е в резултат на местните избори в Пазарджик.
Те провокираха искрата на всичко това.
„Новото начало“ напълно измести ГЕРБ в Пазарджик, Борисов направи тази драма публична, в резултат на което получи насреща като някаква утеха, бих казал утешителна награда - един от трите големи постове в страната, именно председател на Народното събрание, добави той.
Защо БСП продължава да бъде в тази коалиция преди и след това, което виждаме с бюджетите, даже и с възнагражденията на младите лекари, за мен е загадка. Но не е наша работа да коментираме БСП какво правят, каза още по бТВ Васил Пандов.
29.10.2025
