Следвайте "Буднаера" в Телеграм

2018-а бе трагична за българите. Браво, Бойко, браво, ГЕРБ!

Бойко ГЕРБ катастрофа

Увеличаване на популизма, нарастващо безпокойство, свързано с климата, Брекзит, „жълти жилетки“ във Франция, с това беше белязана 2018 г. Сред хубавите вести оптимистите посочват новогодишната реч на севернокорейския лидер Ким Чен-ун, след като в края на 2017-а Корейският полуостров бе под заплахата от ядрен апокалипсис. 

Едва 22% от българите са оптимисти, че 2019 г. ще бъде по-добра от отминаващата година. Това показва проучване на „Галъп интернешъл“, проведено в периода между октомври и декември 2018 г.

Политологът д-р Калоян Методиев определи днес пред БНР като „трагична за нас, българите“, отиващата си 2018 г. 

„Така започна и така свършва. Мисля, че данните, които излязоха вчера са достатъчно показателни в подкрепа на моето твърдение, тоест оценката за управлението беше дадена от демографията – 40 хиляди новородени има тази година, което е исторически рекорд и можем да направим извода, че това е едно управление на смъртта. Не е имало падане под такъв минимум“, каза той в предаването „Преди всички“ на програма „Хоризонт“ на БНР.

„Това, което се случва с децата, семейството, е огледало на всичко, което с е случва като качество на живот, като перспективи, като икономически положение, като качество на въздуха“, каза той по телефона от Австрия. 

„Докато в Европа се говори за общество без пластмаси, в България хората дишат рак от изгаряне на твърди отпадъци – проблем, който е решен на европейско ниво през 60-те години (на XX век)“, добави Калоян Методиев. 

Според политолога това е резултатът от неработещ модел в управлението, концентрирано около ГЕРБ в последните години. Той смята, че в момент в опозиция е БСП в лицето на Корнелия Нинова, но не и цялата партия, защото в нея има групи, които се борят за участие във властта като коалиционен партньор. 

„Ако БСП беше истинска, пълнокръвна 100% алтернатива, това правителство щеше да си е отишло“, каза Калоян Методиев.

„Президентът (Румен Радев) от началото на годината до самия край пронизва с опозиционност, с алтернатива. И то по теми, които предизвикват адмирации, по теми, които в България са избутани на заден план, като свобода, демокрация“, посочи той. И добави: „Много ми е обидно, защото в съседна Сърбия 70 хиляди души протестират за демокрация и свобода, докато в България нашият анализ – на социолози и политолози, почива на това как ще се вдигнат цените и как ще рефлектира това върху протестността на българина. Т.е. при нас, за съжаление, в момента са се свели нещата до чисто икономически и битови мотиви за участие в политиката“. 

Според Калоян Методиев даже опозиционността на президента е малко.

„Още трябва…  Ние сме държава на дъното, какво има да се губи… Ти си последният ученик в класа. И да ти казват, че си №1 и че всичко е наред… или родителите ти нещо не са добре или нещо друго не е наред. След като си последен – на 27-28 място в ЕС, след като имаш такива демографски показатели, социални и икономически и други, като свобода на словото – няма индикатор, по който да не с изпаднал, значи имаш нужда от радикална промяна. И всичко, което разтърсва системата е добре дошло и полезно“, каза той.

Източник/ци: http://www.informiran.net/2018-%D0%B0-%D0%B1%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!