Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ще оцелее ли лотарията?

Ще оцелее ли лотарията, след като не само вицепремиерът Валери Симеонов, но и лидерът на БСП Корнелия Нинова и водачът на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов заявиха намерение да го подкрепят за спиране на рекламата и тв предаванията й по телевизията?
Сходен случай има със супер успешната пирамида МММ, за чиято популярност изключително много помогна лансирането й от Първи канал на руската телевизия в зората на 90-те години не само в страната, но и в цялото постсъветско пространство. След забраната за рекламирането й, тя успява да удържи положението и да дава печалбите под формата на дивиденти на заложилите на нея, но това не продължава много. Последващите опити за възстановяването й пропаднаха безславно, а неотдавна и основателят Мавроди, който дори бе избран за депутат на гребена на вълната навремето, почина.
 Разбира се, лотарията не е пирамида, но и двете разчитат на хазартната страст за големи финансови удари на хората. Особено на онези в нелеко материално положение, готови да дадат и последните си пари срещу обещания за светкавично богатство. 
 Важното общо е, че без политически чадър не биха могли да бъдат възможни и дветесхеми. 

В България през 2012 г. кабинетът и мнозинството на Борисов 1 прокараха поправката в закона, която позволи частните лотарии да изядат парите на държавния тотализатор. Без като него да имат ангажимент към спорта, освен някакви дребни за 3-те милиарда оборот 5000 лв. годишно, които сега невъзмутимо изтъкват като принос чрез един сайт, споменат по-долу!!!
Както отварянето, така и свиването на политическия чадър, не са случайни действия и някои анализатори, изследвали МММ, се питат дали пък идеята не е обратната на видимото: търсене на алиби? Това обаче изглежда невероятно на фона на разгорялата се медийна война срещу вицепремиера Валери Симеонов, който сподели: 
"Атаката не закъсня! 24 часа, след като предложенията ми за промените в закона за хазарта получиха политическа подкрепа от най-големите парламентарни партии, водещи медии активираха пропагандата срещу мен.
В сутрешните блокове на bTV и Нова нямаше нито дума, нито коментар в студията темата за внесените законопроекти (в т.ч. за хазарта!).
Във в. 24 часа има поръчкова статия, опитваща се да ме изкара като най-големия душманин на българския туризъм. От 10 вестникарски твърдения - 10 лъжи. Нескопосано и жалко. Дори не ме потърсиха за моята гледна точка като вносител на законите. А в. 24 часа е подписал Етичния кодекс на българските медии, където се говори за точност, обективност, проверена информация и представяне на всички гледни точки. За съжаление,  днешната публикация го приравнява с Работническо дело, където по нареждане се „екзекутираше“ партийният враг. Ще видим дали ще ми дадат право на отговор. bTV пратили хайка журналисти да „душат“ около комплекса на СКАТ в Златоград. Вече 1 година мои „почитатели“ поръчват журналистически разследвания за този обект, както и за мотел Козия рог в Малко Търново, но явно им е трудно да преглътнат, че всичко е законно. Останаха непроверени само кофите за боклук. Дори в момента телевизионен екип обикаля около хотел Панорама в Златоград. Пак в духа на моралната журналистика никой не ме търси за информация или мнение. И те са разписали етичния кодекс!?”.
Не купувам джиесем оператор и нямам офшорни фирми за онлайн залагания, както писа един сайт”, който вече съдя за други лъжи, отсече вицепремиерът Валери Симеонов пред СКАТ. Така той коментира забавната дописка на actualno.com, в която той е нападнат, че проправял път за собствен бизнес в залаганията, като с това се обяснява проектът му със закон да бъде спряна рекламата на игри на късмета. Както и да бъдат ограничени до нормалното местата за продаването на талончета. Вицето определи ситуацията като: "Симеонов и НФСБ срещу бизнес за 3 млрд.лв.". И цитира в тази връзка срещата си с бизнесмена Васил Божков, когото разочаровал и не приел аргументите му, след което започнала атаката. 
"Защита чрез лъжи", нарече патриотът и други твърдения на сайта, според който той не бил отчел голямата социална роля за спорта, която играела Националната лотария. "Дават 5000 лв. на година", цитира закона вицепремиерът. И напомни, че бумът на лотариите, прокаран от кабинета Борисов 1 през 2012 г. и подсилен от правителството на Орешарски, всъщност е подял Държавния спортен тотализатор, който издържа българския спорт с милиони. По-малко пари в тотото значат по-скромно финансиране за спорта, още веднъж посочи Симеонов, като напомни, че 18% от всички приходи на ДСТ отиват за тази благородна кауза. 

Източник: http://19min.bg/news/8/100610.html#100610

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!