Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Марин Льо Пен: Европейският съюз рискува да повтори съдбата на Съветския съюз

Демократичните права постепенно се заменят с различни комисии и съвети, които никой не е избирал, смята лидерът на френския „Национален фронт“

Европейският съюз рискува да повтори съдбата на Съветския съюз, пише лидерът на френския „Национален фронт“ Марин Льо Пен в статия за „Ню Йорк Таймс“, озаглавена „След Брекзит Пролетта на народите е неизбежна“. Льо Пен предложила на президента социалист Франсоа Оланд да организира и във Франция референдум като британския, но той отхвърлил идеята.

Еврпейският съюз все повече ни напомня Съветския съюз, който рухна под тежестта на собствените си противоречия, пише в статията си за „Ню Йорк Тайм“ лидерът на френския „Национален фронт“.

Поддръжниците на Брекзит победиха на референдума във Великобритания въпреки всички прогнози, подчертава Марин Льо Пен. Според нея Британия е решила да напусне ЕС и да си върне независимостта.

„Британците осъзнаха, че истинският смисъл на референдума не е в икономиката, в курса на лирата или във финансите. Те отговориха на простия, но фундаментален въпрос за това, че искат да вземат бъдещето си в свои ръце. Брекзит бе преди всичко политически въпрос. Ставаше дума за свободния избор на един народ, който е решил да управлява страната си самостоятелно. Независимо от масираната пропаганда, клетката си остава клетка, а това е нетърпимо за един свободен човек.
Европейският съюз се превърна в затвор за народите. Всяка от 28-те страни постепенно се лишаваше от демократични права, които биваха заменяни от различни комисии и съвети, които никой не е избирал. Всяка една от страните е длъжна да изпълнява закони, които не е премала, да изпълнява бюджет, който й е натрапен, да отваря границите си против своята воля“, пише Марин Льо Пен.

Според нея Европейският парламент само външно изглежда демократичен, тъй като е основан върху лъжи – на хората се внушава мисълта за единния европейски народ и, че полският депутат има право да приема закони за Испания. Съществуването на нациите се отрича и естествено, те самите не са съгласни с това, подчертава Льо Пен.

Лидерът на „Националния фронт“ припомня, че Брекзит не е първият случай на съпротива на европейските народи. През 2005 г. Франция и Нидерландия отхвърлят европейската конституция на референдуми. И в двата случая съпротивата е масова, а останалите правителства се отказват от експеримента. Няколко години по-късно европейската конституция е натрапена на народите, но под друго име – Лисабонски договор. Ирландия отказва да го следва през 2008 г., но волеизявлението на народа е игнорирано.
Марин Льо Пен припомня и, че през 2015 г. Гърция провежда референдум, на който отхвърля плана за строги икономии, натрапен й от Брюксел.

Пролетта на народите е неизбежна, заключава Марин Льо Пен, правейки аналогия с Арабската пролет с нейния бунт срещу диктаторските режими.

epicenter.bg 

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!