Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Който иска да разруши Германия иска да разруши Европа - Експерти по сигурността разтревожени от германската политика

Аугуст Ханинг

„Ще видим отдръпването на много хора от конституционната държава”, предупреждават служители по сигурността. Бившият секретар на германското МВР Аугуст Ханинг предлага план от десет точки за разрешаване на бежанската криза.

Сред немските служители в областта на сигурността нараства критичността към бежанската политика на канцлера Ангела Меркел (ХДС). Преди всичко сред контраразузнаването, Федералната криминална служба, Федералната разузнавателна служба и Федералната полиция са се появили по информация на „Велт ам Зонтаг“ значителни притеснения за вътрешната сигурност на Федералната република.

„Големият приток на хора от други части на света ще доведе до нестабилност в нашата държава“, предупреждава висш чиновник, занимаващ се с въпросите на сигурността. „Чрез тази имиграция създаваме екстремисти, буржоазната умерена част от обществото се радикализира, тъй като болшинството от нея не желае тази имиграция, а тя й се налага от политическия елит“, опасява се той. Прогнозата му е мрачна: „Ще преживеем отдръпване на много хора от конституционната държава“.

Експертите по сигурността се опасяват, че интеграцията на стотици хиляди нелегални имигранти в Германия не е възможна предвид бройката и вече съществуващите паралелни общества. Вместо това „ние внасяме ислямски екстремизъм, арабски антисемитизъм, национални и етнически конфликти на други народи, както и друго разбиране за човешките права и обществото“, се казва в неподписан текст, който циркулира между високопоставените служители на Федералната република и с който разполага „Велт ам Зонтаг“.

Този неофициален документ съдържа едно ясно предупреждение: „Немските служители по сигурността не са и няма да бъдат в състояние да решат тези привнесени проблеми със сигурността и възникващите в резултат от тях реакции от страна на немското население“.

Политиците, активни в областта на вътрешните работи, като депутата от Бундестага Клеменс Бинингер (ХДС) споделят мислите на служителите. „Положението в общините става все по-тежко“, казва бившият комисар от полицията пред „Велт ам Зонтаг“. Бинингер иска федералната полиция да връща бежанците на границата – ако те произхождат от сигурни страни.

Бившият секретар на вътрешното министерство представя програма

„Когато останалата част на Европа не прилага Дъблинското споразумение и шенгенските договорки, а само симулира, че го прави, не виждам защо ние да не прилагаме нашите закони“, каза Бинигер. Християндемократът се надява при повторно въвеждане на „работещ контрол на границата“ на „ефект на доминото“.  Ако Германия затвори границата си за бежанци, които нямат правно основание да искат убежище във Федералната република, скоро това ще направят и други страни от ЕС.

Към края на годината, според изчисленията на Бинингер, Германия ще е приела най-големия брой бежанци в ЕС, най-много 30% ще се паднат на останалите 27 държави. „От това става ясно, че ние не можем да продължаваме по същия начин“.

Аргументите на бившия държавен секретар във вътрешното министерство и бивш шеф на Федералната разузнавателна служба Аугуст Ханинг са подобни на тези на Бинингер. Експертът по сигурността представи през миналата седмица програма от десет точки, в която описва как федералното правителство може да действа в „настоящата миграционна криза“. „Велт ам Зонтаг“ разполага със сборника от мерки. И за Ханинг връщането на контрола над границата е най-важната мярка. Юристът настоява за „стриктното прилагане на националното и наднационалното законодателство“.

Бившият държавен секретар по вътрешните работи пледира „да бъде затворена границата за мигранти без входна виза веднага, а пътуващите без виза да бъдат връщани веднага“. На хора от сигурни страни да се отказва бежански статут. Изключения от правилата за „пътуващи сами малолетни и семейства с деца“ обаче Ханинг смята за възможни по хуманитарни причини.

Пълен текст на десетточковата програма на Аугуст Ханинг

  1. Обяснение на федералния канцлер/федералното правителство, че капацитетът за прием в Германия е изчерпан изцяло и че Германия не може да поеме повече допълнителни мигранти.
  2. Нареждане до полицията да затвори веднага границата за мигранти без входна виза, съответстваща на закона, а пътуващите без виза да бъдат връщани веднага. Да се помолят провинциите да помогнат на полицията – доколкото е необходимо. Стриктно прилагане на националното и наднационалното законодателство.
    Никакво включване в процедури за предоставяне на убежище на молители, които пътуват от сигурни държави към Германия. Евентуални изключения от правилата за пътуващи сами малолетни и семейства с деца.
    Ускоряване на процедурата по приемане и признаване на бежански статут посредством увеличени задължения за сътрудничество от страна на търсещите убежище и санкции в случай на неправилни или непълни данни.
  3. Незабавно спиране на настоящите бежански потоци по балканския маршрут. Подкрепа за държавите, които са засегнати от бежанската криза в особена степен. (Значително подобрение на опазването на границите на ЕС, създаване на приюти извън границите на ЕС).
  4. Ограничаване на събиранията на семейства. При мигрантите става дума за около 80% лица от мъжки пол на възраст между 17 и 35 години, които в голямата си част произхождат от големи семейства. Може да се очаква, че при непроменено законово положение всеки мигрант води след себе си поне четири члена на семейството.
  5. Задължение за ненапускане към мигрантите, придружено с намаляване на помощите, включително спиране на помощите при нарушаване на задължението за ненапускане.
  6. Незабавен старт на обширна програма за изграждане на подслони, както в Германия (във всички федерални провинции), така и в Близкия и Среден Изток (изграждане на приюти в Йордания и кюрдския Северен Ирак). Участие на местните жители в изгражданите на тези приюти. Повишаване на помощите в страните от Персийския залив и Саудитска Арабия. Цел: последващо връщане на мигрантите в техния роден регион.
  7. Незабавно създаване на обширни програми за заетост и задължителни интеграционни и езикови курсове за мигранти.
  8. Да се покани федералния канцлер/правителство, заедно с правителствата на провинциите, на „миграционна среща“ на представителите на всички съответни обществени групи, които да работят заедно за решаване на миграционната криза, с цел да се постигне и гласува план за справяне с кризата.
  9. Разговор на федералния канцлер/правителство с представители на търговския и занаятчийския сектор, с цел изискване за наемане на мигранти и задължително обвързване на участниците с образованието и заетостта на мигрантите.
  10. Програма за незабавно подготвяне на служителите по сигурността на федералната република и провинциите за новите предизвикателства. Назначаване на допълнителен персонал; възстановяване и допълнително обучение на персонал с познания за културната традиция на мигрантите и съответните езикови познания

Източник: Die Welt
Превод: Георги Христов, a-specto.bg 

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!