Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Краставото куче България в ЕС върти опашка и за филия хляб

Меркел, Оланд и мулти-култи

Краставото куче с име България, което се мотае в Европейския съюз, скимти за къшей хляб, но получава само чиния с огризки. То и на това се радва, нали е повече от нищо, нали все пак е допуснато в двора на богатите домошари приемащи гости от близо и далеч.

Така коментират във форумите на немските сайтове и блогове ситуацията с втората вълна от приемане в ЕС от 2007 година.

Не е двоен стандарт, не е троен, това не е аршин, просто досадно упражнение на преяждащия с всичко от всякъде към натрапения му съсед, който да върши черната работа.

България изглежда в очите на немците като пес, който трябва да събира стадото и да го води до обора, а там всяка заблудена животинка да получава по 670 евро.

Тези уж бедни и нещастни хора са наричани бежанци, бежанци със забрадки и млади мъже сочещи небето и повтарящи Аллах и Ангела Меркел е моя майка.

Истерична компилация от ислямизъм, лицемерие и леност.

Всеки от тези нови сирийци ще бъде пазен, хранен, обличан и къпан за сметка на бедните периферни кучета, между които се брои и България.

Дотам се докарахме, да сме по-долни от тези, които нямат нищо общо с Европа, нямат нищо общо с културата и икономиката и.

Такава е цената на допускането ни до двора на богатите, умните, хитрите и преяждащите с властови ресурс и парични потоци.

В България почти милион живеят с 360 лева, а други 430 000 с 50 отгоре. Има ли малък провинциален град или негов аналог с население до 30 000 души, където човек да получава поне половината на тези

670 евро

Какво означава това и как ще се промени животът в Германия и България?

В продължение на часове представителите на централната и местните власти в Германия обсъждаха въпроса за издръжката на хилядите бежанци, пристигащи в страната. Крайният резултат от тези обсъждания едва ли е някакъв голям успех. Твърде колебливо и с голямо нежелание финансовият министър развърза кесията си, но само за най-неотложните нужди на общините. Отпуснатите два милиарда евро за тази година и до четири милиарда за 2016 ще стигнат само колкото бежанците да получат храна и покрив над главите си. Да не забравяме, че с тези пари ще се финансира и екстрадирането на онези бежанци, чиито молби за убежище бъдат отхвърлени.

Въпросните 670 евро на месец не са нищо повече от едно добро начало – нещо като стартова помощ в тези тежки кризисни дни, през които хиляди нови бежанци пристигат ежедневно в Германия. Наближаващата зима ще направи нуждата от спешни действия още по-остра. А опашките от бежанци, които чакат да бъдат регистрирани, се вият все по-дълги. Пред Службата по здравни и социални въпроси в Берлин например се чака средно по 3 дни и нощи.

В България на тези уж бежанци им дават по 65 лева за джобни, въпреки че по бързите международни канали за превод на пари същите вземат по 500 долара на глава. Други са принудени да крадат и обират малки и големи квартални магазини. Корпоративна тайна е, че у нас се краде в огромни размери, не само от общински, областен или държавен бюджет, ами от самите вериги, тези с червено-жълтите табели. Само за първите 6 месеца на годината, кражбите на стоки от един подобен магазин е за над 80 000 лева, хващат ги, пускат ги, и нищо повече, а през това време агенции за събирания на вземания съдират кожите на оставените на съдбата български домакинства.

Всеки трети бърз кредит не се връща, а всеки втори кредитополучател изпитва трудности да върни взетото при лихви от порядъка на 80 до 150%.

Учители, психолози и социални работници

Отпусканите пари ще помогнат да се намали този хаос, но не и основните проблеми. Спешно се търсят учители, психолози и социални работници, защото децата на бежанците трябва да тръгнат на училище, да намерят места в детските градини, а техните родители ще трябва да учат езика и да посещават курсове за професионална квалификация. За построяването на още жилища ще са необходими много повече от тези 500 милиона евро, които държавата задели за тази цел. Да не говорим за това, че общинските и градски власти имат нужда от повече персонал, за да могат бързо да бъдат регистрирани и настанявани бежанците, които ще продължат да пристигат. Да припомним, че Европейската комисия очаква през следващите 3 години приток на нови 5 милиона бежанци.

0004

За всеки ще има покрив, храна, дрехи и санитарни условия, които са в пъти по-добри от тези в Румъния и България

Независимо, че законите за даване на убежище се затягат, и че броят на екстрадираните се увеличава, стотици хиляди пришълци ще останат и в Германия. Да бъдат успешно интегрирани тези хора в обществото е почти непосилна задача, за която ще трябват и много пари. Те трябва да бъдат отпуснати от държавата, тъй като от години насам германските градове и общини страдат от хроничен недостиг на средства. В крайна сметка става дума за общонационална задача и държавата е длъжна да поеме своята отговорност. Време е финансовият министър да признае, че голямата му цел – постигането на балансиран бюджет – няма да бъде постигната. В сегашната извънредна ситуация едва ли някой ще го съди за това.

За да няма губещи

Нека си припомним кризата от 2008 година, когато трябваше да бъдат спасявани банки, а не хора, както е днес. Помним и това, че тогава не бяха жалени пари, макар че ставаше дума за трицифрени суми в милиарди. Вярно, това не стана без съпротива и дебати, но сметката все пак беше платена, а това накара управляващите да се разделят с надеждите си за балансиран бюджет. При това нещата тогава далеч не изглеждаха така безалтернативни, както днес. Банките можеха да бъдат оставени да фалират, докато хората няма как да бъдат изоставени на произвола на съдбата.

Животът в Германия, считан от мнозина за „остров на благоденствието” в Европа, ще се промени радикално. Важното е този процес да бъде така направляван от политиката, че да не се произвеждат нови „губещи” в обществото. Много германци се страхуват именно от това. Още сега всеки втори гражданин на страната изпитва опасения по този въпрос, а сред нискоквалифицираните тези страхове са още по-силно изразени. Тъкмо тези хора не бива да бъдат допълнително ощетявани, само защото държавата се нуждае от пари за бежанците. Подобна несправедливост би се оказала фатална за обществения климат. Германия има да изпълни огромна общонационална задача.

Затова финансовият министър не може да си позволи да се държи скъпернически. И колкото по-скоро осъзнае това, толкова по-добре. Времето е твърде малко. /ИСТОЧНИК: 7plus7.net/

 

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!