5 магически подводни града
Има уникални феномени, които трябва да видите задължително
Тези подводни градове, истински феномени, ще ви оставят без дъх – магически, древни и мистериозни.
1. Кралско пристанище, Ямайка (Port Royal, Jamaica)
Някога известен център на пирати и нощни гуляи, Кралското пристанище е било известно като „най-греховния град на света“.
Това е така до юни 1692 година, когато мощно земетресение от 7,5 разтриса остров Ямайка и запраща пристанището под водата, както и около 2000 от обитателите му. Дали земетресението е било наказание за липсата на морал в град? Хиляди години хората са вярвали, че е така. Градът е като златна мина за археолозите и продължава да разкрива уникални артефакти.
2. Пирамидите Йонагуни-Джима, Япония (The Pyramids of Yonaguni-Jima)
И до ден днешен експертите спорят дали този подводен монумент е направен от човека или е природен феномен. Имайки предвид формите на този уникален паметник е трудно да се предположи, че това е природна даденост.
Ако това е дело на човека, се предполага, че пирамидите са изградени около 10 000 г.пр. Хр.
3. Заливът на Камбей, Индия
Древният град на лорд Кришна дълго време се е смятал за мит, но разкриването на руините се установява, че градът е съществувал наистина. Легендата гласи, че лорд Кришна е притежавал 70 000 палата от злато, сребро и други ценни метали. Според проучванията, руините имат уникален строеж и архитектура. Смята се, че датират от 7500 години преди Христа.
4. Лъвският град на езерото Куандао, Китай
Това е най-зрелищният подводен град в Китай и определено е чудо на природата. Построен от Източната династия Хан, градът е разположен на площ около 62 футболни игрища. Това е една от най-популярните туристически дестинации в Китай.
5. Дворецът на Клеопатра, Александрия, Египет
Смята се, че този подводен град, близо до бреговете на Александрия е прочутият дворец на прочутата египетска кралица, Клеопатра. Смята се, че руините попадат под водата преди около 1500 години в следствие на земетресение. Повече от 140 артефакта са открити в руините на двореца.
Следвайте "Буднаера" в Телеграм
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!