Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Вижте как проф. Джейн Плант пребори рака и взриви света със съветите си за справяне с болестта

Джейн Плант е на 65 г. Професор е по геохимия в Imperial College, Лондон, и живее в Richmond със съпруга си Питър Симпсън, също професор. Те имат три деца и шест внучета.

"Първият път, когато ми откриха рак на гърдата, бях на 42. След последвалата операция и химиотерапия бях убедена, че съм преборила болестта, но след пет години тя се върна с пълна сила. Продължих да се боря, но когато ракът се появи за пети път, вече се чувствах победена. Нова буца се бе появила на врата ми, достигайки лимфната система. Бях преминала през толкова операции, лъчетерапии и химиотерапии, че силите ми бяха свършили. Тогава лекарите ми казаха, че имам най-много два месеца живот... Сега си давам сметка, че може би това беше преломният момент - ядосах се и въпреки че никой не ми даваше и зрънце надежда, започнах да търся изход от тази бъркотия с помощта на собствения си научен опит".

В нощта, след като чува с колко живот разполага, Джейн и съпругът й Питър остават в кабинета й до сутринта. Те започват да разглеждат картата, показваща честотата на различните видове рак в целия свят и забелязват, че Китай е с най-нисък процент на заболеваемост от рак на гърдата - един от 100 000... Двамата съпрузи правят и допълнителни изследвания, които ги убеждават, че ниският процент на онкологични заболявания в Китай до голяма степен са свързани с храненето - ограничен прием на животински протеини, никакви млечни продукти и консумиране на много плодове, зеленчуци, ядки и бобови култури.

"Осъзнавайки че това е последният ми шанс, аз се хванах за него като удавник. Елиминирах всички млечни продукти от диетата си веднага. До този момент се тъпчех с кисело мляко, за да помогна на храносмилателния тракт да се възстанови от химиотерапия. Изключих от менюто си и всички продукти със съдържание на мляко като бисквити, супи и др. В рамките на няколко дни започнах да чувствам сърбеж в областта на тумора, след това буцата започна да става все по-мека, започна да се свива и след шест седмици тя изчезна напълно.
Не можех да повярвам. И направих това, което съм свикнала да правя като учен с дълга кариера - връщах се отново и отново към причината, която би могла да отключва рак на гърдата и рак на простатата."
Проф. Плант отказва да приеме, че млякото и млечните продукти могат да причинят рак. Скоро тя стига до извода, че ключът е във вещества, съдържащи се в млякото, наречени растежни фактори - и гърдата и простатната тъкан имат рецептори за растежни фактори. Именно те карат клетките да се делят и размножават. В случаите, в които е налице увредена клетка, растежните фактори ще се насочат именно към нея, карайки я да расте извън всякакъв контрол.

"Сега вярвам, че връзката между млякото, млечните продукти и рака на гърдата е подобна на връзката между тютюнопушенето и рака на белия дроб. Беше ми трудно да приема, че естествен продукт като млякото, може да има толкова зловещи последици за здравето, но аз съм живото доказателство".
Съветите на проф. Джейн Плант
- Изключете напълно млякото и млечните продукти от менюто си.
- Яжте колкото е възможно повече плодове и зеленчуци - те са богати не само на витамини и минерали, но и на химикали, които имат противоракови свойства, като алицин в чесъна и ликопен в доматите.
- Ограничете приема на наситени мазнини и яжте храна, богата на мононенаситени мазнини (като зехтин), както и омега 3 и 6 масла (мазна риба, ленени семена и ядки).
- Сведете до минимум приема на сол и захар, увеличете използването на подправки с противораково действие като куркума например.
- Яжте повече пълнозърнести храни - те съдържат детоксикиращи ензими и вещества, които спират развитието на туморите.
- Пийте филтрирана вода, ограничете минералната - не одобрявам пластмасовите бутилки заради вредните химикали, които могат да мигрират във водата.

"Спазвам този режим вече 10 години. Лекуващият ми лекар отдава успехът на лечението ми на проведените процедури и е скептичен към идеите ми и начина ми на хранене, но самият той вече ги препоръчва в лекциите си.

"Аз съм на 65 г. и за разлика от повечето жени, процесът на стареене не ми причинява страдание. Всяка нова бръчка е знак за победа - моята прекрасна награда за мъчителната борба с рака, за който преди години лекарите бяха сигурни, че ме е победил."Осъзнавайки че това е последният ми шанс, аз се хванах за него като удавник. Елиминирах всички млечни продукти от диетата си веднага. До този момент се тъпчех с кисело мляко, за да помогна на храносмилателния тракт да се възстанови от химиотерапия. Изключих от менюто си и всички продукти със съдържание на мляко като бисквити, супи и др. В рамките на няколко дни започнах да чувствам сърбеж в областта на тумора, след това буцата започна да става все по-мека, започна да се свива и след шест седмици тя изчезна напълно.

Не можех да повярвам. И направих това, което съм свикнала да правя като учен с дълга кариера - връщах се отново и отново към причината, която би могла да отключва рак на гърдата и рак на простатата."

Проф. Плант отказва да приеме, че млякото и млечните продукти могат да причинят рак. Скоро тя стига до извода, че ключът е във вещества, съдържащи се в млякото, наречени растежни фактори - и гърдата и простатната тъкан имат рецептори за растежни фактори. Именно те карат клетките да се делят и размножават. В случаите, в които е налице увредена клетка, растежните фактори ще се насочат именно към нея, карайки я да расте извън всякакъв контрол.
"Сега вярвам, че връзката между млякото, млечните продукти и рака на гърдата е подобна на връзката между тютюнопушенето и рака на белия дроб. Беше ми трудно да приема, че естествен продукт като млякото, може да има толкова зловещи последици за здравето, но аз съм живото доказателство".

Съветите на проф. Джейн Плант
- Изключете напълно млякото и млечните продукти от менюто си.
- Яжте колкото е възможно повече плодове и зеленчуци - те са богати не само на витамини и минерали, но и на химикали, които имат противоракови свойства, като алицин в чесъна и ликопен в доматите.
- Ограничете приема на наситени мазнини и яжте храна, богата на мононенаситени мазнини (като зехтин), както и омега 3 и 6 масла (мазна риба, ленени семена и ядки).
- Сведете до минимум приема на сол и захар, увеличете използването на подправки с противораково действие като куркума например.
- Яжте повече пълнозърнести храни - те съдържат детоксикиращи ензими и вещества, които спират развитието на туморите.
- Пийте филтрирана вода, ограничете минералната - не одобрявам пластмасовите бутилки заради вредните химикали, които могат да мигрират във водата.

"Спазвам този режим вече 10 години. Лекуващият ми лекар отдава успехът на лечението ми на проведените процедури и е скептичен към идеите ми и начина ми на хранене, но самият той вече ги препоръчва в лекциите си.
"Аз съм на 65 г. и за разлика от повечето жени, процесът на стареене не ми причинява страдание. Всяка нова бръчка е знак за победа - моята прекрасна награда за мъчителната борба с рака, за който преди години лекарите бяха сигурни, че ме е победил. /framar.bg 

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!