Before It's News
NY Times със съвети как да се оцелее обществения срив
![]() |
modernsurvivalonline.com |
Ню Йорк Таймс публикува информация, за която доста могат да кажат, че е закъсняла за нюйоркчани, но "точно навреме" за много други, които се подготвят за разпадането на обществото. Седмици след като ураганът Санди опустоши част от Ню Йорк и Ню Джърси, Ню Йорк Таймс обрисува картината на „сървайвълизъм“ ("оцеляване") в по-различна светлина…
Докосвайки "основите" на сървайвълизма, от запасяване с вода и храна до домашни градини, тази история на Ню Йорк Таймс оставя малко място за съмнение, че сега сървайвълизмът е не само "на мода", но дори е една от малкото останали "развиващите се индустрии" в Америка днес.
Описвайки случаи на „прѐпъри“, или хора, които се подготвят усилено за тежките времена, които според прѐпърите предстоят поне за САЩ, ако не и за цял свят, Ню Йорк Таймс пише:
"Индустрията за подготовеност [preparedness], винаги просперираща в трудни времена, процъфтява отново. В кръговете на [сървайвълиста] Рон Дъглас хората говорят за "края на света, какъвто го познаваме" с такава регулярност, че съкращението „Teotwawki“ [те-оут-уа-ки, „The end of the world as we know it“] е пуснато в широка употреба. Vivos Group, която продава луксозни бункери, доскоро имаше часовник на своя уебсайт, броящ времето до 21 декември 2012 - датата, за която някои твърдят, позовавайки се на календара на маите, че ще е началото на края. Но сред тази шумотевица има и реална загриженост, че светът действително става все по-несигурен – загриженост, засилена съвсем наскоро от урагана Санди. Последствията от урагана показаха колко неподготвени са повечето от нас без основното в съвременния живот: храна, гориво, транспорт и електрическа енергия."
След което Дъглас говори за аварийна готовност, устойчив начин на живот и финансова сигурност - нещо, което той нарича трите стълба на самостоятелност. Той описва подробно за важността от слънчеви панели, градини, запасяване и съхраняване на вода и храни. Хората трябва да имат не само 72-часови запаси за спешни ситуации, когато спре електрозахранването, но трябва да се научат как да живеят самостоятелно. Това е послание, което Дъглас се опитва да придвижи от периферията към основната маса.
"Нашата основна цел е да се достигнат колкото се може повече хора и да се накарат те да мислят и да се движат в тази посока", обосновава своето сякаш световно послание сървайвълистът Дъглас.
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!