Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Легенда на бъдещето: Кой съм, от къде идвам и къде отивам? (Част 1)

Легенда на бъдещето: Кой съм, от къде идвам и къде отивам?

Кога Луната ще е ясна и ярка?
Питам чистото небе с чаша вино в ръка.
В тази нощ се чудя,
какъв ли сезон е на Небето?..


 
Китайският народ има естествена връзка с Небето в дълбините на душата си. Тази връзка не е като благочестието и обожанието в религиите. Тя произхожда от природата, пренесена е от руслото на културата и се процежда в живота на хората.
 
Луната блести в небето и нейната сребриста светлина отмива оживлението на деня. От дълбините на тъмното небе лунната светлина се разстила нежно към сърцата на отчаяните учени, забързаните търговци, изнурените земеделци и самодоволните длъжностни лица, отмивайки всичките им радости и скърби. Това е усещането за едно вечно спокойствие, познато на цивилизациите от древността.

И в съзнанието изниква дълбокият въпрос на живота: Кой съм аз, от къде идвам и къде отивам?
 
Светът е минал през безброй промени. Но този въпрос си остава неотговорен и до днес.

Поразително е, че отговорът се крие не в храмовете, а в дълбините на земния свят. Някой най-после е намерил отговора на вечния въпрос на човечеството.

Какъв е той?

Преминавайки през трудни времена, научаваме за мъдрост, надхвърляща границите на Небето, която никога няма да можем да разберем напълно; и за състрадание, по-огромно от Космоса.

Това е път, който е разкрит за пръв път, за да могат да се спасяват същества чрез Просветление.
 
За хората на бъдещето, тази легенда ще бъде предавана от поколения на поколения...

(Следва)

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!