Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ейнджъл Ли и Даян Кордеманс, Epoch Times

САЩ: ""Шен Юн" ми припомни корените на моите предци"

Дейл Ту Игълс, e писател от американски произход, който присъства на шоуто в War Memorial Opera House, Сан Франсиско
Дейл Ту Игълс, e писател от американски произход, който присъства на шоуто в War Memorial Opera House, Сан Франсиско

Дейл Ту Игълс, американски писател и артист, беше много ентусиазиран след представлението на арт компанията „Шен Юн“ в War Memorial Opera House, Сан Франсиско.

Г-н Ту Игълс видял обявата на спектакъла „Шен Юн“ по телевизията. „Изглеждаше ми доста интригуващо и затова си помислих, че мога да отида да го гледам със съпругата си. Много ни хареса.“

Той описва „Шен Юн“ като спектакъл, който преди всичко разказва своите истории чрез танците и движенията, което наистина не е лесно за постигне.

Г-н Ту Игълс, който живее в Южна Америка, има специално отношение към спектакъла на „Шен Юн“ и китайската култура. Той допълни: „Защото чувствам, че моите антични корени са в Китай. Чувствам се горд да бъда част от това голямо семейство с една толкова дълга история. Днес, гледайки тези прекрасни танцьори, ме накараха да се почувствам чудесно.“

Г-н Ту Игълс, също много харесал танца за монголските конници.

„Не е заради връзката ми с тях. Почувствах, че тези танцьори са уловили движението, как да направляват стадото и как да яздят конете в своите танци. Разказвайки историята си чрез своите танци, наистина е страхотна работа. Беше изключително забавно.“

Китайският класически танц в шоуто на „Шен Юн“ беше едно ново културно изживяване за г-н Ту Игълс.

„Наистина всичко ми хареса, цветовете, музиката и танците. Беше повече от забележително и си заслужаваше времето, прекарано тук.“

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!