Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Адв. Филип Филипов изригна: Колко респиратора струва джипа, от който ръководите държавата, г-н Борисов? Него няма ли да го продаваме?

адвокат филип филипов

Уважаеми господин премиер,

Вече един месец адвокатската гилдия, в по-голямата си част, тихичко си стоим и стоически понасяме мерките, наложени от правителството по препоръките на националния оперативен щаб.

Не ни бяхте чули да се оплакваме, а точно обратното.

Много колеги в цяла България, следвайки вълната от солидарност, заляла страната, се заеха да предлагат безплатно, своите знания и умения, с цел и те да помогнат с каквото могат. Но ето, че и тази чаша преля.

И да, господин Борисов, адвокатите упражняват свободна професия. Не съм обиден, че не знаехте това.

Обидно е, че една телевизионна репортерка, след като сте „оправили“ свободните професии, е по-загрижена за нас като част от обществото, принудена, в голяма степен да преустанови дейността си, отколкото държавните мъже, на които това им е работата.

От думите Ви възниква презумцията, че адвокатите са богати хора. Богати са само защото са адвокати. Богати адвокати, хранещи семейства, даващи заплати на сътрудници, стажанти, офис асистенти…

И сега какво?! И ние ли да си продаваме  Мерцедес-ите? В даден момент ще ги продадем. Избор няма да остане.

И въпреки, че, противно на очакванията Ванга не го е казала, след като затихне бурята с невижданата ярост, България не я очакват светли дни.

А като ще продаваме луксозните коли, като първият в държавата, на какъвто обичате да давате вид, защо не дадете личен пример?

Колко респиратора струва джипа, от който ръководите държавата в последно време? Него няма ли да го продаваме?

Вярно не е Бентли, но защо да е Тойота? С Лада Нива също може да мачкате чакъла на „Хемус“.

Е, Дончев ще се свие малко на задната седалка, но Лиляна Павлова, вече не е министър така, че няма да е много трудно.

Колко луксозни коли притежава държавата, за да се возят в тях депутати и министри?

Тях какво ще ги правим? В Швеция министри и депутати се возят в градския транспорт. Само казвам.

Не мерите с еднакъв аршин господин премиер и това е жалко.

Но на поизмършавелия български народ одавна е спряло да му прави впечатление, тъй като е зает да мисли от кое пусто в кое празно да прелее.

И вярно е, че гладът е по-силен от страха, както каза президента.

Но макар и адвокат, богат, сит, но даровит, пишещ, но и мислещ, ме е страх.

Страх ме е, че след тази криза ще излезете герой. Страх ме е, че ще трябва още повече да Ви харесваме.

Страх ме е, че ще трябва още повече да ви търпим.

Адв. Филип Филипов, Пазарджишка адвокатска колегия

Най-важното за оцеляване от ККП-вируса (Ухан)

Източник/ци: https://www.informiran.net/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!