Следвайте "Буднаера" в Телеграм

На косъм от смъртта, затворничка на съвестта си припомня ужасите на комунистическия терор

Пережив мучительные пытки и едва избежав смерти, узница совести вспоминает ужасы коммунистического террора

Ейнджел държи банер „Спрете преследването на Фалун Гонг“ пред главния вход на китайското консулство в Турак, Мелбърн, Австралия. (Снимката е предоставена от Ейнджел)

49-годишната Ейнджел избягва от Китай през 2015 г., след години на болезнено преследване и смъртна опасност. Сега тя живее в Мелбърн, Австралия и се радва на свобода. Преди две десетилетия обаче животът й е съвсем различен.

„Опитаха се да ме принудят да се откажа от духовните си вярвания. Но аз не съм безчувствено парче дърво. Имам свои собствени мисли“, каза Ейнджел в интервю за Информационния център на Фалун Дафа, припомняйки си за изтезанията, които е претърпяла през 2001 г. "Това е нарушение на правата на човека, нарушение на свободата на религията."

Практикующая Фалуньгун расскказывает о преследовании в Китае

49-годишната Ейнджел избягва от Китай през 2015 г., след като е преследвана за практикуване на духовната практика Фалун Гонг. (Снимката е предоставена от Ейнджел)

Докато излежава затвор по незаконна присъда, Ейнджел обявява гладна стачка в знак на протест срещу жестокостта и несправедливостта, но станало само по-лошо. Започнали да я хранят насила през гумена тръба, вкарана в гърлото.

„Когато извадиха тръбата, тя беше цялата в кръв. Не искам да мисля за това ... ” - казва Ейндже за болезненото преживяване.

Как Ейнджел започва да практикува Фалун Гонг

Ейнджел си спомня дните преди 1999 г., когато десетки милиони хора в цял Китай практикуват Фалун Гонг.

„Удивителните ползи за здравето от практикуването на Фалун Гонг позволиха на много хора да си възвърнат здравето. Така че те естествено искаха да разкажат на другите за това. Само за няколко години милиони хора започнаха да практикуват."

В онези ранни дни 28-годишната Ейнджел страда от няколко здравословни проблема, включително тревожност.

„Това доведе до депресия. Не можех да контролирам емоциите си и се чувствах изгубена в живота. Поради факта, че бях разстроена през цялото време, пулсът ми стана неравномерен. Понякога, когато изкачвах две стъпала сърцето ми се разбиваше, чувствах слабост и се изпотявах ... Освен това имах проблеми с черния дроб."

Ейнджел каза, че душевната й болка далеч надхвърляла физическата. Чувствайки се безнадеждно, тя смятала, че няма да доживее дори до 40 г. В опит да си върне здравето, Ейнджел решава да опита упражненията за медитация на Фалун Гонг.

„След като започнах да практикувам Фалун Гонг, станах весел, оптимистичен и щастлив човек“, казва тя.

Брутално преследване

От юли 1999 г. безброй практикуващи Фалун Гонг са незаконно преследвани, арестувани и изпратени в затворите, където са жестоко измъчвани. За 21 години на преследване са загинали стотици хиляди хора. Ейнджел е една от тези, които са успели да оцелеят.

През 2000 г., надявайки се да си възвърне възможността да практикува Фалун Гонг, Ейнджел пътува до Пекин с четирима съмишленици, за да отиде на площад Тянанмън и да отправи мирен апел към властите.

„Искахме да си върнем правото да практикуваме свободно, мирно“, спомня си тя. „Седяхме само около 10 секунди, когато ни арестуваха незаконно. Навсякъде на площад Тянанмън имаше униформена и цивилна полиция."

Ейнджел е откарана в местното полицейско управление. Там тя е разпитвана, но е отказала да разкрие самоличността си. За да накарат жената да говори, те започват да изгарят дланите й със запалка.

Друг арестуван, неуспял да издържи на изтезанията, разкрива самоличността на Ейнджел и на другите им съмишленици пред полицията. Жената е върната в родния й град, където е арестувана на работното й място и е държана под наблюдение в продължение на четири дни.

"Тогава за пръв път се сблъсках с преследването и това остави дълбока следа."

Това обаче не е краят на изпитанията, които я сполетяват. Само година по-късно, през декември 2001 г., полицията се връща на нейната работа и отвежда Ейнджел в център за превъзпитание, където тя обявява гладна стачка в знак на протест. Там е хранена насилствено със солена храна, смесена с непознати вещества.

Злоупотребите в затвора се отразяват на здравето на жената. Кръвното й налягане рязко спада. Страхувайки се, че Ейнджел ще умре там, служителите на центъра я освобождават. Но дори вкъщи тя е под наблюдение.

Когато здравето на Ейнджел се стабилизира, тя започва да разкрива истината за преследването, за което отново е арестувана през 2004 г. Този път мъченията на Ейнджел са още по-жестоки.

„Хранеха ме насила с изключително солени храни. Чувствах ужасна жажда, езикът ми беше сух като пясък”, каза тя. - "Стомахът ми гореше. Не знам какво са смесвали в храната."

Освен това някои затворници помагали на служителите на затвора, като я наблюдавали и биели.

Тя си спомня инцидент, който се случил през март 2004 г.:

„В затвора пазачите ми взеха кръв. Тогава все още не разбирах защо от 20 души в тази голяма килия те взеха кръв само от мен и от никой друг."

Само две години по-късно Ейнджел разбира защо само от нея е взета кръв: от 20-те души тя е била единствената, която е практикувала Фалун Гонг.

„Едва през 2006 г. истината беше разкрита. Китайската комунистическа партия убива практикуващи Фалун Гонг, за да продава техните органи. Тогава най-накрая разбрах, че ККП е замесена в такова зло. Убийство на невинни хора при нужда /от органи/”.

През 2006 г. двама независими канадски изследователи - Дейвид Матас, международен адвокат по правата на човека, и Дейвид Килгор, бивш канадски държавен секретар и активист за правата на човека - публикуваха доклад от 46 страници с 14 приложения, потвърждаващ, че затворници на съвестта (практикуващи Фалун Гонг) са убивани в Китай, за да продават техните органи на черния пазар.

 Энджел, практикующая Фалуньгун, медитирующая на площади Тяньаньмэнь, Китай, 2001г.

Картината изобразява китайски полицаи и лекари, които събират органи от жив практикуващ Фалун Гонг. Minghui.org

След месец на насилствено хранене и ужасяващи мъчения, състоянието на Ейнджел отново се влошава и затова тя е изпратена в лазарета на принудителния трудов лагер.

„Лекарят каза, че състоянието на ендокринната ми система е толкова лошо, че мога да умра всеки момент, така че е безполезно да ме лекуват. Те отказаха да ме приемат“, спомня си тя.

Лагерът за принудителен труд поискал роднините на Ейнджел да я отнесат. Виждайки дъщеря си да лежи неподвижно, майка й е шокирана.

„От изтезанията се промених толкова много, че старата ми майка не ме позна веднага. Тя извика, крещейки името ми. Милиционерите й казаха: "Предаваме я на вас. Все още е жива", каза Ейнджел.

Надежда

Ейнджъл осъзнава, че престоят й в Китай е животозастрашаващ, затова потърсва начин да напусне страната. През 2015 г. тя успява да лети до Австралия.

„За живота под комунистическия червен терор в Китай няма гаранция за сигурност. В отчаяние избягах от Китай и отлетях за Австралия, тази красива и свободна страна."

Ейнджъл живее в Австралия от пет години. Тя работи като чистачка и прекарва цялото си свободно време в разговори за преследването на невинни хора, което все още продължава в родината й.

Ейнджъл е решена да разкрие престъпленията на комунистическата партия. По всяко време на годината тя може да бъде видяна да стои пред главния вход на китайското консулство в Турак с голям плакат, гласящ, „Спрете преследването на Фалун Гонг“.

Тя също така събира подписи за петиция до австралийското правителство, призоваваща ККП незабавно да прекрати преследването.

„Когато виждам хора, които четат нашите материали и научават за преследването, имам надежда“, казва Ейнджел.

Източник: The Epoсh Times

Ползите от Фалун Дафа

Източник/ци: Пережив мучительные пытки и едва избежав смерти, узница совести вспоминает ужасы коммунистического террора

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!