Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Културната революция на Мао се завърна в Америка

От 1966 до 1976 г. китайското общество страда от това, което днес наричаме Културна революция.

Въпреки че Културната революция (по-рано известна като Великата пролетарска културна революция) е многостранна, тя е подпомогната от порочна, фанатична кампания за унищожаване на „Четирите стари“.

Малка група китайски младежи минават покрай няколко дазибао, революционни плакати, през февруари 1967 г. в центъра на Пекин, по време на „Великата пролетарска културна революция“. (Жан Винсент / AFP / Гети Имиджис)

През 1971 г. The New York Times описва кампанията по следния начин:

„Една от ранните цели на Културната революция в Китай ... беше да унищожи „четирите стари“ - старите неща, старите идеи, старите обичаи и старите навици.”

"Социалният експеримент в Китай под ръководството на председателя Мао, е един от най-важните и успешните експерименти в историята.„ Дейвид Рокфелер, Ню Йорк Таймс, 10 август 1973 г.

Да не забравяме: САЩ наложиха комунизма на света

Мао е бил член на Skulls and Bones (Черепи и кости), тайно братство в Йейлския университет в който членуват и семейство Буш, както и значителна част на Американския и световен политически елит. Skulls and Bones са известни с това, че помагат за изграждането на комунистическото движение в Китай, както и с финансовата помощ за комунистите от Съветския съюз

„Не трябва да се забравя, че Аверел Хариман, бившият посланик в Москва, който направи толкова много за изграждането на Съветския съюз, беше член на Череп и кости. Хариман беше и бизнес партньор на Прескот Буш, старши, баща на маоисткия ентусиаст Джордж Буш."

„Четирите стари“ вече бяха претърпели неуспехи в годините на комунистическото управление преди Културната революция, но маоисткото ръководство се опита да използва новия революционен подем, започнат през 1966 г., за да ги премахне напълно.

„В бурните години от 1966 до 1968 г. онова, което е останало от старите религиозни практики, стари суеверия, стари фестивали, стари социални практики като традиционни сватби и погребения, и стари начини на обличане са били насилствено атакувани и потискани. Визуалните доказателства за стари неща бяха унищожени и имаше оргия на изгаряне на стари книги и разбиване на стари предмети на изкуството."

Трагично е да се отбележи, че сега САЩ са в собствена Културна революция.

Подобно на Китайската културна революция, настоящата „революция“ в Америка се води от младежта, разбира се по нареждане на радикалните левичари.

Също така, подобно на китайската Културна революция от 60-те години на миналия век, американската „Революция на събуждането“ се стреми да унищожи всички остатъци от традиционното общество, особено онези, които ценят свободата, индивидуализма и американската изключителност като цяло.

В Китай, по време на Културната революция, както описва The New York Times, стари неща, стари идеи, стари обичаи и стари навици е трябвало да бъдат премахнати.

В Америка, по време на Революцията на съобуждането, се следва същия път.

Старите неща, като изкопаеми горива, бащите-основатели, Изборният колеж и т.н. трябва да си отидат.

Старите идеи, като равенство на възможностите и меритокрацията, вече са оспорвани.

Старите обичаи, като стоенето прави за националния химн и енергичната защита на правото на свобода на словото, отдавна са изчезнали.

На мястото на тези „стари“ аспекти на нашата култура, Революцията на събуждането иска да обърне обществото с главата надолу.

Революцията на събуждането, както и Културната революция, се основава на марксистката идеология.

Индивидуализмът се заменя с комунализъм. Капиталът, по-известен като равенство на резултатите, сега пропагандира равенство на възможностите.

За съжаление, дори „мечтата“ на Мартин Лутър Кинг-младши за безрасово общество отстъпи място на критичната расова теория, която е олицетворение на расизма.

И над всичко останало, класовата война царува върховно. Богат срещу беден. Привилегирован срещу потиснат.

Вече Америка не е страната на възможностите. Оттук нататък тя ще бъде известна като страната на потисничеството. Или поне така ни казват.

Може би най-смущаващото, когато се сравнява Културната революция със съвременна Америка, е омразата към миналото.

В Китай това се проявява в масово изгаряне на книги и безразборно унищожаване на исторически паметници. Това много прилича на което се случва напоследък в Америка.

Приликите между китайската Културна революция и Революцията на събуждането в Америка стават все по-големи с всеки изминал ден.

Както заключава статията на The New York Times, описваща китайската Културна революция, „Появи се ново поколение и макар че голяма част от стария Китай все още е твърде незаличима, за да бъде отписана, съществува нов Китай с начини, съвсем различни от старите.“

Същото може да се каже и за Америка през 2021 година.

Да не забравяме: КОЙ наложи комунизма на света

Комунистически Китай е моделът на планово общество на Новия световен ред [+Видео]

Най-популярният фински писател Илкка Ремес: ЕС е проект на ЦРУ

Сатанист разкри КОЙ е създателят на комунизма, каква е неговата крайна цел и

Източник/ци: Mao’s Cultural Revolution Has Arrived In America | ZeroHedge

Mao was a Yale Man With Skull and Bones – zaidpub

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!