Журналист за прототипа на електрическа хиперкола: Пластмаса и фибростъкло, гуми и джанти от „Али Експрес“, без батерия, без двигател

Начален прототип на електрическа хиперкола. Снимка: Еми Башева, Facebook

iskra.bg

Постът на Григор Лилов е озаглавен "Хиперколата и хиперизпростряването"

Журналистът Григор Лилов разпространи Facebook публикация броени дни, след като беше представен прототип на български електрически хиперавтомобил. Постът е озаглавен „Хиперколата и хиперизпростряването“, като в него пише:

„Случаят с Ахмед Мерчев и неговият електрически „хиперавтомобил“ е показателен за изпростяването на някои родни политици, които го възвеличаха, на българските медии, на публиката.

Пластмаса и фибростъкло, гуми и джанти от „Али Експрес“, без батерия, без двигател, дори без челно стъкло. Само ала „футуристичен макет“ – без никаква възможност за движение.

Нещо като детска играчка за възрастни полуидиоти.

Обяснението на презентацията за така изложения хипермодел беше нагло до безумие – „първи прототип“.

Смях!!! Не! Плач!!!

Защото медийният отзвук, включително във всички централни медии беше забележителен – тип персонаж бай Ганьо в обществената баня „Булгар! Булгар!“

Тази медийна експлозия въобще нямаше да я има, ако публиката й не беше нейна лика-прилика.

Тъпотията е потресаваща.

Каквато и да е „хиперкола“, а още повече хиперелектрическа изисква за създаването й стотици милиони долари или евро, дори милиарди, изисква научен капацитет от най-световно равнище, изисква хиляден много квалифициран инженерно-технически екип, изисква свръхкомпютри за моделирането й и конструирането й, изисква изисква аеродинамичен тунел, изисква суперсъвременна технологична и производствена база, изисква…

Но изисква най-вече капки интелект, за да знаеш какво можеш и какво знаеш и още по-важното – какво не знаеш и какво не можеш. Изисква и няколко гънки в мозъка в повече от онази за „Булгар!, Булгар!“.

Публичният успех на несъществуващия „хиперавтомобил“ се оказа лика-прилика с автора му, с мисирките от медиите, вкл. централните, с манталитета и самооценката на родната наивна до невероятна глупост публика. Апропо, същото явление забелязвам и при партийни електорати.

Пирамидата? Обявата:

„Харесвате ли ALIENO и бихте ли искали да допринесете за създаването на хиперавтомобилите ALIENO? Ако е така, можете да се присъедините, като станете търсещ инвестиции в ALIENO. За всяка директно привлечена от вас инвестиция в ALIENO, ще получите награда от 5% от нея. Пример 1: Привличате инвеститор, който инвестира 10 000 евро – получавате 5% от тях, т.е. 500 евро. Пример 2: Привличате инвеститор, който инвестира 100 000 евро – получавате 5% от тях, т.е. 5000 евро. Пример 3: Привличате инвеститор, който инвестира 1 000 000 евро – получавате 5% от тях, т.е. 50 000 евро. Всичко, което трябва да направите е да осъществите директен личен контакт между потенциалния инвеститор и екипа на ALIENO, с категорично заявена цел „потенциална инвестиция в ALIENO“, като ни уведомите на Email: *** или GSM: *** за стартиране на процеса. Всички последващи дискусии, преговори и дю дилиджънс се провеждат директно между потенциалния инвеститор и екипа на ALIENO, като вие помагате това да се случи. В резултат на това, ако потенциалният инвеститор инвестира в ALIENO, Вие получавате 5% от сумата на въпросната инвестиция.“

Инженер Ахмед Мерчев: Имаме още доста работа, за да постигнем параметрите на електрическата хиперкола

ЗА КАКВО Е СЪЗДАДЕНО ЧОВЕЧЕСТВОТО

Източник/ци: Журналист за прототипа на електрическа хиперкола: Пластмаса и фибростъкло, гуми и джанти от "Али Експрес", без батерия, без двигател

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!