Следвайте "Буднаера" в Телеграм

След 13-годишно чакане България отново има олимпийски шампион. Току-що Ивет Горанова спечели златния медал на турнира по карате в дисциплината "кумите". Тя е само на 21 години и бе най-младата участничка в категория до 55 килограма. Този спорт дебютира на олимпийски игри и това прави титлата историческа.

На финала чаровната плевенчанка победи украинката Анджелика Терлюга с 5:1.

Така Горанова постигна перфектен резултат от пет победи в петте си двубоя в залата в японската столица.

Българката първо записа три успеха в трите си срещи от предварителната група, а на полуфинала надигра австрийката Бетина Планк.

Последният ни олимпийски първенец е гребкинята Румяна Нейкова, която спечели титлата в Пекин през 2008 г.

Припомняме, че това е четвърти медал за България от Токио след среброто на стрелкинята Антоанета Костадинова, бронза на Тайбе Юсеин и Стойка Кръстева, която се класира за финала в боксовата надпревара.

Източник/ци: Petel.bg - новини - България ликува! Каратистката Ивет Горанова ни донесе първо олимпийско злато от 13 години насам

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!