Следвайте "Буднаера" в Телеграм

ВЕЛИКО! ГРИШО НА ФИНАЛ! Спортна България ликува! Първата ни ракета пише история...

Велико! Григор Димитров е на финал на Заключителния Мастърс за годината! Гришо победи в 1/2-финалите с 2:1 сета Джак Сок! Така Димитров има гарантирано място в Топ 3 на ранглистата в края на 2017 година!

В другия полуфинал, Гофен надви сензационно с 2:1 сета легендата Роджър Федерер.

Родителите на големия тенисист - Мария Димитрова и Димитър Господинов са в английската столица. Страхотна родна агитка подкрепя Григор Димитров.

Сервис-гейм на 40 за Гришо за старт на мача - 1:0.

Превъзходен Григор - нашият, осъществи брейк на 30! Резултат - 2:0.

Подаване на 30 за Димитров! 3:0 - Гришо затвърди пробива!

Зададе се маратонски сервис-гейм на Сок. Джак отрази възможност за брейк и спечели подаването си - 1:3.

Последва още един дълъг гейм, а Сок съумя да пробие - 2:3.

Получава се изключителен сблъсък, тенис на най-високо ниво, 1/2-финал на Заключителния Мастърс за 2017 година! Напрежението е огромно, а родната агитка вдъхва увереност на Григор Димитров по време на тежката битка.

Подаване на 30 за Джак Сок и 3:3.

Сервис-гейм на 40 за Гришо, нашият отново повежда в резултата - 4:3.

На почивката между геймовете, телевизионните камери се спряха на дами и деца с български знамена! Емоционален момент за българския спорт! Григор Димитров играе в полуфинал на Заключителния Мастърс за сезона, а подкрепата към Гришо е прекрасна!

Гейм на 15 за Сок и 4:4.

Маратонски сервис-гейм на Григор, Джак Сок стига до пробив. 5:4 за американеца.

Подаване на 15 за Сок и сет в полза на опонента на Гришо. От 0:3 и възможност за брейк пред Димитров, Джак стигна до обрат - 6:4.

Бърз сервис-гейм за Григор в началото на втората част на срещата.

Пробив за Гришо на 30 - 2:0!

Напрежението в залата е огромно, ключови моменти в турнира.

Сервис-гейм на 15 за Димитров - 3:0.

Брейк за Гришо на 15! Този път Григор повежда с 4:0!

Подаване за Димитров на 30 и 5:0.

Пробив на 30 и 6:0 за Гришо! Резултатът в сетовете е 1:1.

Вече всяка секунда, всяка точка, може да е решителна за изхода на състезанието.

Гришо удържа подаването си на старта на третата част на двубоя. Българинът отрази възможност за брейк и поведе с 1:0.

Бърз сервис-гейм за Джак Сок и 1:1.

Подаване на 30 за Димитров и 2:1! При едно от разиграванията мрежата помогна ключово на Григор.

Още един експресен сервис-гейм за Джак и 2:2.

Подаване на 30 за Гришо, геймът завърши с ювелирна точка! Публиката е на крака, бурни аплодисменти. Гордо развяти български знамена! Григор играе извънземен тенис - 3:2.

Съперникът на Димитров обаче също е изключително класен спортист. Гейм на 15 за Сок и 3:3.

Сервис-гейм на нула за Гришо - 4:3.

Зададе се ключов, маратонски гейм! Григор проби - 5:3!!!

Подаване за Димитров, маратонска битка, над 9 минути игра в гейма и 6:3! 2:1 сета, велика победа!

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!