Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Григор спечели супершоуто срещу Монфис, 12 000 на крака аплодират българина

"Беше чудесно, благодаря на всички, които дойдоха да ме подкрепят. За мен беше вълнуващо изживяване да играя пред българска публика", каза развълнуваният Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров зарадва 12 000 в "Арена Армеец", след като спечели с 6:3, 6:4 демонстративния мач срещу френския ас Гаел Монфис. Двамата изключителни шоумени на корта не разочароваха публиката и изнесоха страхотно представление в двубой, който нямаше отношение към ранглистата на АТР.

"Беше чудесно, благодаря на всички, които дойдоха да ме подкрепят. За мен беше вълнуващо изживяване да играя пред българска публика. Пожелавам си следващият сезон да премине по план. Никога не съм ви напускал, благодаря на всички, които не спят по цели нощи, за да гледат моите мачове", каза развълнуваният Григор Димитров, който се просълзи, след като зрителите се изправиха на крака и го аплодираха, скандирайки името му.

Григор Димитров имаше леки затруднения в първия гейм от шоу мача срещу Гаел Монфис. Българинът загуби първите три точки, но успя да отрази и трите възможности за пробив, които се откриха пред французина.Гришо пласира два много добри сервиса, а спечели първия гейм с ас. Гаел Монфис не срещна затруднения при своето подаване. Французинът демонстрира убедителна игра от дъното на корта и изравни резултата 1:1. 29-годишният французин направи първия пробив в мача и поведе с 2:1 гейма. Той се възползва от петата си възможност за пробив и успя да я реализира. Григор Димитров от своя страна допусна две двойни грешки само в третия гейм и в първите си два гейма направи три двойни грешки. Монфис започна да се забавлява на корта и демонстрира чувство за хумор. Французинът започна и да провокира публиката. Григор Димитров успя да върне пробива в шестия гейм и да изравни резултата 3:3.

Монфис допусна отпускане в играта си и изостана с 0:40. Французинът успя да отрази две от възможностите за пробив, които се бяха открили пред Димитров. Гришо обаче направи силно разиграване и успя да затвори третата възможност, която се бе открила пред него и изравни резултата 3:3. Григор Димитров направи нов пробив в осмия гейм. Монфис допусна две последователни двойни грешки при 15:30 и 15:40. Димитров се възползва още от първия брейкпойнт, успя да го реализира и да поведе с 5:3. Григор Димитров успя да спечели първия сет, като завърши последната топка с футболен удар.

Във втория сет двамата се забавляваха още повече. В шестия гейм на мача при 30:0 на мястото на Григор Димитров се появи едно от децата, които подаваха топките. Момчето демонстрира завидни умения срещу Монфис и заслужи аплодисментите на елитния тенисист. В седмия гейм Монфис пък използва подкрепата на три от децата, които подаваха топките и срещу Григор Димитров излезе истинска стена от четирима. Монфис показа на някои от децата част от уменията си. В осмия гейм на втория сет Григор Димитров отрази няколко възможности за пробив, които се откриха пред Гаел Монфис и изравни резултата за 4:4. Първата тенис ракета на България се възползва от първата му открила се възможност за пробив и поведе с 5:4. След това Григор Димитров реализира първия мачбол и затвори мача с 6:4.