Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Dj Freakkita от ZionLionz

След екслклузивното интервю на K*Iriе на въпросите на Epoch Times отговаря Freakkita – част от нежната половинка в ZionLionz Soundsystem. През втората вечер от фестивала SPIRIT of Burgas 2011 тя заливаше публиката с веселяшки ритми и лъчезарни усмивки до 6:00 сутринта! Тогава шалтерът все пак трябваше да бъде дръпнат, защото дори организаторите на концерти спят понякога...

ZionLionz Soundsystem са на сцената вече 8 години. Това  много ли е или е малко за България?

Freakkita (фото: zionlionz.org)

Мисля че организацията е направила много за реге сцената в България. Така че ще отговоря: Много е!!!

Реге, рага, ска, дъб, дъбстеп, джангъл, денсхол, етно, пънк... Какво да добавим още, за да е пълен коктейлът?
Много позитивна енергия, усмихнати и танцуващи млади хора.

Кой изпълнител(и) ти даде началния тласък към ямайската музика?
Да не звучи като клише, но мисля че за повечето хора началото и любовта към регето е Боб Марли.

Работили сте с много музиканти от България и чужбина – кой от тях ти е оставил специален спомен?
Всичките ни гости са специални за мен. Благодарна съм на тях и на Организацията ни, че съм имала възможност да се докосна до таланта им!!!

Какви качества трябва да притежава според теб идеалния колега DJ?
За мен идеалният е този, който преди всичко може да чете по публиката т.е. – да я държи постоянно в ритъма и да застава всеки път на пулта с мисълта за танца и позитивното послание на реге звученето.

Ако можеш да си избереш един изпълнител от последните 100 години, с когото да излезеш на сцената, кой би бил той?
Gentleman!!!

Регето проповядва разбирателство между хората и свобода на духа повече от 50 години. Какво означава това в 21-ви век, когато човешките права са нарушавани брутално на много места по света?
Означава същото което и преди 50 години!!! Единствената разлика е, че сега наистина хората, които вярват в разбирателството според мен са много по-малобройни. Според мен това се дължи на това че хората, които трябва да го пропагандират, не ни дават добър пример – имам предвид политиците!!!

Как се промени българската публиката през твоите очи за последните години? Как реагира на позитивните вибрации?
Реагира съвсем естествено и ги приема с отворени сърца. Мисля, че се промени единствено към по-добра посока.

Какво правиш през свободното си време? Как се зареждаш?
Обичам добрата храна приготвена в домашна обстановка с приятели на масата. По образование съм дизайнер и търся вдъхновение в красивите и интересните неща, които ме заобикалят. Рисувам за съжаление все по-рядко. Природата и любовта също ме зареждат!!!

Какво слушаш напоследък?
В момента работя в бар наречен "Малката Текила" в Созопол и както се подразбира, слушам много качествена и разностилна музика :).

Какво би посъветвала организаторите на големи музикални събития в България?
Да вярват в публиката и им пожелавам да имат възможност да ни радват с все по-големи чуждестранни артисти.

Какво още би казала на читателите на Epoch Times?
Бъдете естествени, бъдете добри и не спирайте да вярвате в любовта...

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!