Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Финалният спектакъл на Shen Yun в Холандия

Shen Yun изнесе последния си спектакъл на холандска земя от европейското си турне. И остави зад себе си благодарна публика.

[Louise Irene Sachman, зрител от публиката]:
„О, чудесно е. Прекрасни дами, мъже, владеещи бойни изкуства, красиви костюми и много добър оркестър…“
Гертян Лоот е соло изпълнител на тромпет във Филхармоничния оркестър на Хага и преподавател в Хагската кралска консерватория.

[Gertjan Loot, соло изпълнител, тромпет]:
„Фантастично – цветно и много жизнерадостно, а и аз съм музикант и свиря на тромпет. Слушам и оркестъра – свирят много добре. Спектакълът наистина ми харесва – страхотен е.“

Съпругата му, преподавател по цигулка, е оценила вниманието, отделено на детайла в танците.

[Ruth Cobelens, преподавател по цигулка]:
„Ако се вгледате във върховете на пръстите им, те винаги се движат – толкова е хубаво… това означава, че работят с множество малки детайли.“

[Gertjan Loot, соло изпълнител, тромпет]:
„Използването на цветове – на ярки цветове – е фантастично. И, разбира се, бързо движещите се тела на танцьорите… това е много зрелищна картина за окото. Дава много информация и е красиво.“
Особено впечатление на този зрител е направил танцът на жените от династията Тан.

[Louise Irene Sachman, зрител от публиката]:
„Много ми харесват жените от династията Тан. Със своите елегантност и изпълнение, костюми и много изтънчени движения – много малки, изтънчени движения, които обаче напълно изразяват елегантността и финеса от обаянието на притежателките им.“
Този служител от Министерството на вътрешните работи също е впечатлен от представлението.

[Sydney Osnabrug, Министерство на вътрешните работи]:
„Беше удивително, наистина. Никога не съм се наслаждавал толкова на спектакъл. Беше наистина впечатляващо.“

[Louise Irene Sachman, зрител от публиката]:
„И мисля, че трябва да пазим миналото като познание за всеки в наши дни. И според мен краят на спектакъла предава това. Запазва наследството на Китай и го предава на следващото поколение.“

Сега Shen Yun е на път към Лозана, Швейцария, където компанията ще постави две представления.

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!