Паша Павлова,
Правилно поведение при земетресение
От днес до 21 април ще се проведе информационна кампания за правилното поведение при земетресение, съобщи пресцентърът на МВР. Целта на кампанията е да повиши културата на гражданите за действие при възникване на природното бедствие.
В рамките на посочения период ще бъдат провеждани открити уроци в учебните заведения и демонстративни занятия от пожарникари и спасители. Освен това, ще се раздават листовки и книжки, съдържащи правилата за поведение. Специално внимание в кампанията ще бъде обърнато на уязвимите групи в обществото, а именно хора със зрителни и слухови затруднения, с моторни нарушения, както и възрастни хора и деца, лишени от родителска грижа.
Общата брошура с инструкции може да видите тук, тази за уязвимите групи – тук.
Инициативата се провежда като част от европейския проект “SAFEQUAKE - Усъвършенстване на поведението на населението, живеещо в градски зони с висок сеизмичен риск след земетресение“. Патрон за проявите в страната е еврокомисар Кристалина Георгиева.
ЗА КАКВО Е СЪЗДАДЕНО ЧОВЕЧЕСТВОТО
Следвайте "Буднаера" в Телеграм
Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!