Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Robin Kemker, Epoch Times

Експерт по трансплантация на органи отказва покана от Китай

Торънс (Torrance), Калифорния – Д-р Ерик Дж. Голдбърг (Dr. Eric J. Goldberg) разследва твърденията за отнемане на органи след посещението си на конференция за трансплантация в Бостън през 2006 г. Той е главен директор по медицински изследвания на голяма международна корпорация за клинични изследвания…

Д-р Голдбърг обсъди и отговори на въпроси, свързани с отнемането на органи и трансплантацията в Китай, заедно с д-р Дана Чърчил (Dr. Dana Churchill), говорител за Южна Калифорния на организацията Doctors Against Forced Organ Harvesting (Лекари срещу принудителното отнемане на органи). Това е организация с нестопанска цел, основана от лекари, за да информира медицинската общност и обществеността за данни за неетични и незаконни отнемания на органи. Те са организаторите на дискусията и пресконференция.

Д-р Ерик Дж. Голдбърг
Д-р Ерик Дж. Голдбърг (Dr. Eric J. Goldberg) (Robin Kemker/ Epoch Times)

Д-р Голдбърг е възпитаник на Temple University във Филаделфия. Той е практикувал във Флорида и е бил член на академичния състав и доцент. Специализирал е в областта на чернодробна и бъбречна трансплантация повече от 25 години и сега ръководи клинични изследвания по света, свързани с трансплантация и лекарства против отхвърляне на трансплантите.

Работодателят на д-р Голдбърг, голяма фармацевтична компания на Британските острови, получил покана за извършване на клинични изследвания в Китай. След съобразяване с настоящото състояние на трансплантациите в Китай, той не само отказал искането, но и убедил работодателя си да намери друга държава, която да извърши изследванията. Той изискал името на работодателя му да остане анонимно, тъй като изказал собственото си мнение.

Д-р Голдбърг заяви, че има няколко проблема с провеждането на изследване в Китай. „Това се основава на усета ми като трансплантационен хирург и клиничен изследовател. Разбрах за някои съмнителни практики  в Китай, докато бях на конференцията за трансплантация в Бостън през 2006 г.“

Дискусия относно трансплантацията на органи

Д-р Голдбърг обсъди клиничните изследвания върху тестването на лекарства за трансплантация и промените по международния протокол, свързани с извършването на тези проучвания в чужбина.

„Наблюдаваме голяма промяна в местата, където тестваме лекарствата за трансплантация, от Северна Америка до Изтока, включително Балканите, Индия и Китай. Тъй като населението е огромно и нивото на сложност на трансплантациите е преминало от тъмните векове до доста напреднало ниво в последните няколко години, сега те са наравно със Запада“, каза д-р Голдбърг. „Също така, можем да тестваме нови лекарства с по-малко регулаторни ограничения.“

Той продължи да разисква, че това може да е проблематично, тъй като изискванията за тестване не са толкова строги и могат да причинят пропуски в тестовите резултати, които биха могли да не изброят всички възможни странични ефекти при пускане на лекарствата на пазара.

Сравнявайки времето за изчакване за трансплантация в различните страни, д-р Голдбърг заяви: „Трансплантационният туризъм в САЩ е такъв, че ако сте в списъка за трансплантация на черен дроб, има 85% вероятност пациент от списъка на чакащите да почине [поради липса на донори]. (…) Имам всички основания да смятам, че Китай е едно от най-вероятните места, където американците могат да отидат за органи. Точно сега някой на диализа, чакащ за орган, ще чака 3-5 години в САЩ. Ако се свържете с Китай, средният период на изчакване е една седмица.“

Д-р Голдбърг бе попитан колко тела се изискват, за да се предостави банка от донори, която да осигури едноседмичен или дори едномесечен период за изчакване. „Ще са ви необходими хиляди и хиляди донори, повече от 100 000 души. Периодът на изчакване за черен дроб в САЩ е до 7 години. В Китай времето за изчакване е един месец.“

„Проблемът в Китай е, че броят на органите за трансплантация, които идват от осъдени на смърт затворници, е много малка част от общия брой.  Числата просто не се връзват.“ [Това се отнася до десетките хиляди хора, необходими за толкова бързото намиране на подходящ орган.]

Трансплантациите са доходен бизнес

Д-р Голдбърг продължи: „Погледнете тези цифри: $62 000 за бъбрек, $130 000 до $160 000 за черен дроб и сърце, и $30 000 за роговица. Има хора, които са убивани в Китай. До моето ниво на разследване тяхната (на китайското правителство) основна мотивация са парите.“

„Имаше промени при финансирането на болници в Китай преди около 10 години, което е близо до момента, в който имаше рязко увеличение на трансплантациите на органи в Китай. Трансплантациите са изгодни.“

Фалун Гонг са набелязани

Той каза, че след като е прочел труда на Дейвид Матас и Дейвид Килгор, е преценил, че изложените в него предположения са действителни. „Защо Фалун Гонг са под прицел? Според Матас и Килгор те са обявени за „врагове на държавата“ и не-граждани, които нямат права, като така могат да бъдат използвани за всяка цел, която държавата сметне за икономически подходяща. Има 70 до 100 милиона Фалун Гонг практикуващи и десетки хиляди от тях са вкарани в трудови лагери и затвори из цял Китай. Те не са подлагани на законен процес и не им е предоставяно юридическо представителство. Те са единствената група, която преминава през редовни физически прегледи и [състоянието на] органите им e записвано по време на задържането.“
 
Говорейки за това какво се случва след приключване на процедурата по отнемане на органи, той заяви: „Колкото и ужасяващо да звучи, анестезиологът спира вентилатора и жертвата умира. Телата след това са откарвани в крематориуми, според интервютата, записани от Килгор и Матас.“

Д-р Голдбърг отбеляза и следното: „Проблемът, който имам е, че ако това действително не продължава, задължение на китайското правителство е да се оправдае пред света как намира хората, които предоставят органи за една седмица или месец.“

Той спомена, че вероятно има извратено сътрудничество „между науката, закона и политиката в Китай. В Китай е Дивият Запад. Това е границата. Мисля, че посещение на Народна република Китай [за изследвания, свързани с трансплантацията на органи] точно сега е лоша идея.“

Тъй като научните аспекти са подозрителни, както и източниците на органи, компанията се съгласи с оценката му за ситуацията и с това да не провеждат тестове в Китай.

Д-р Голдбърг каза, че съветва всяка компания, с която работи, да не прави бизнес с Китай, и до момента успешно е убедил много. „Убиването на хора за органи е очевидно от същия мащаб като Холокоста и много други видове геноцид“, добави той.

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!