Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Оттегляне от ККП: „Хората започват да осъзнават, че тази зла партия не е Китай...


renminbao.com

Хари Сан е от североизточната китайска провинция Ляониниг. Той израства в условията на комунистическия режим и преживяванията му не могат да го напуснат, дори сега, когато живее необезпокояван в Австралия. Животът под контрол, казва Хари, започва от първия ден в училище.

[Хари Сан, подкрепящ оттеглянето от ККП]:
„Първите йероглифи, които научих, бяха: „Уо ръ ай, джонг гуо, гун тан да”, което означава „Аз обичам Китайската комунистическа партия”

Хари казва, преобразованието е нещо, което продължава през цялото време докато си в училище, където погрешният отговор може да означава повтаряне на класа.


[Хари Сан, подкрепящ оттеглянето от ККП]: 
„В средното училище бяхме принудени да рецитираме предоставени отговори на политически въпроси.”

Според Хари китайците стават безразлични след години на индоктриниране с партийния

начин на мислене.

[Хари Сан, подкрепящ оттеглянето от ККП]:
„Хората започват да осъзнават, че тази зла партия не е Китай, и че Китай е Китай.”

Днес Хари се подготвя да участва в парад в Мелбърн, посветен на оттеглянето от ККП.

[Taуанда Карса, активист за човешки права]:
„Тези хора наистина се борят за нещо добро, това е действително добра кауза, знаете, че светът мълчи за много проблеми, които стават”.

Хари свири в оркестър, с което изразява своята подкрепа към желаещите да се оттеглят от режима.

[Питър Хюит, австралиец]:
„О, това е хубаво нещо. Смятам, че все пак някой трябва да се изправи и да каже нещо по въпроса. Това, че те са достатъчно смели да напуснат партията, е добро нещо и аз мисля, че ние трябва само да застанем зад тях и да ги подкрепим.”

Движението продължава да расте, с около 30 000 души напускащи партията всеки ден.

[Хари Сан, подкрепящ оттеглянето от ККП]:
„Това е наистина добре, чудесно е да се гледа как цифрата на напускащите ККП расте ежедневно, което означава, че китайците намират активно начини да напускат ККП – както самата партия, така и нейната младежка лига и млади пионери. Те искат да се отърват от контрола на Китайската комунистическа партия.”

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!