Николай Милчев: Мечтая да видя овце, пазени от овчари, а не от НСО

.
Николай Милчев

Имам една мечта – да се хвана за крилете на самолета и да кацна в Нова Зеландия. Не защото Нова Зеландия е толкова красива, мека и зелена, не защото май се били справили с ковида, а защото е накрай света. Нова Зеландия е накрай света и само оттам няма да мога да се върна. Затова Нова Зеландия ми е на сърцето – една мечта ми е.

Мечтая си да се разхождам по плажовете ѝ и там да няма Росенец.

Мечтая да отседна в хотел, който да не е подпорна стена.

Мечтая да няма патриоти, които искат да освободят Южния полюс и да го присъединят към Нова Зеландия.

И си мечтая да видя овце, пазени от овчари, а не от НСО.

Мечтая си да седя край някой горски път и по него да мине мечка, а не джип, от който да ми подхвърлят петдесет лева.

Мечтая си техният новозеландски главен прокурор да не е толкова главен.

И си мечтая техните литературни номинации и награди да не са толкова умилителни и приятелски. И тяхното „Перото“ да е перо от Жар птица, а не от патица.

Мечтая си тяхната Цвета Караянчева да работи в оранжерия за зеленчуци.

Мечтая си техният Борисов да носи стикове на някое голф игрище.

И си мечтая да видя папагали – живи и истински, а не като нашенските, които пишат Конституция.

Мечтая си и да забравя, че Харалан Александров е антропологът на моя социален живот.

Мечтая си техният Кошлуков да не се е борил някога толкова много за демокрация.

Мечтая си техният Вежди Рашидов всеки ден задължително да спи до обяд.

И си мечтая тяхното Слънце да изгрява откъдето трябва, а не като нашето – засега само от запад.

Това е моята мечта – да кацна в Нова Зеландия и да не мога да се върна, защото тя е накрая на света и по-далече няма.

Николай Милчев, Facebook

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: https://frognews.bg/

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме чрез бутончетата за споделяне отдолу. Благодарим Ви!

Научете за преследването на Фалун Гонг от ККП (Китайската комунистическа партия)

Преследването на Фалун Гонг: Насилствено потискане на 100 милиона души

Настоящите събития в Китай предоставят ясен избор на длъжностните лица и гражданите в страната, както и на хората по цял свят: подкрепа или противопоставяне на преследването на Фалун Гонг. Историята ще запише избора на всеки човек.

Необходимо ли е да се осъди комунизма: Фотоархив на комунистическите зверства

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Осъдете комунизма, напишете заявление и Вие...