Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Китайският адвокат Ли Хепинг: "Преследването на Фалун Гонг е криминално действие, злоупотребяващо с държавната власт"

Clearwisdom.net

Clearwisdom.net - На 31 октомври 2008, адвокатът Ли Хепинг защитити Фалун Гонг практикуващият Уанг Санинг в Окръжния съд Шинхуа в Шиджиаджуанг Сити, провинция Хебей. Адвокат Ли посочи, че според китайското законодателство, няма нищо незаконно около медитативната практика Фалун Гонг , и че всъщност преследването на тази практика е това, което е незаконно.

"Надявам се да видя повече хора да обърнат внимание на Фалун Гонг. Несправедливостта, наложена върху тях, е варварска и несправедлива, тя е покушение върху човешкото съзнание и природа. Аз смятам, че всеки китайски гражданин, независимо от социално положение и професия, трябва да е загрижен за тежкото положение на Фалун Гонг. Само чрез загриженост към правата на тези групи в обществото, които са най-уязвими, човек може да си гарантира действително ненарушаване на собствените му права. Само чрез застъпване за правата на най-уязвимите групи може наистина да гарантира своите права. Иска ми се хората да не смятат, че преследването е беда, засягаща единствено Фалун Гонг. Според мен, това е беда за целия китайски народ, а и за целия свят. Това преследване не може повече да продължава и трябва да свърши скоро."

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!