Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ами сега? Две COVID проби с два противоположни резултата

Мъж попадна в интересна ситуация след като за дни, дава съответно две отрицателни и една положителна COVID проби.

 Рамадан Алиев се прибира в  Крайно село от Турция. На границата тестът му за коронавирус е отрицателен. На 26 януари обаче трябва да си направи нов ПСР, за да премине границата на южната ни съседка.

Тогава  попада в патова ситуация.  Едната от двете направени  проби се оказва положителна. Мъжът си направил два теста,  в две различни лаборатории. Следва предписана от РЗИ 14-дневна карантина.

Ето какво разказва  Рамадан Алиев :

Казаха ми не в тази лаборатория, не в онази, давали на еди колко си теста положителни. Аз се усъмних и реших да си направя два ПСР теста в две различни лаборатории в Кърджали.

 Резултатът от едната е положителен, същият ден получавам и резултат от другата - отрицателен. Казвам го това в РЗИ, но ми отговарят, че трябва да спазвам 14-дневна карантина. Какво да правя сега? Нищо ми няма, здрав съм, какво става

с тези тестове?“

„Аз не знам какво да правя, на кого да вярвам. Казаха ми да стоя затворен иначе ще ме глобят 5000 лева, а трябва да пътувам!“, коментира той, за 24rodopi.com.

В момента  Рамадан Алиев е под карантина в дома си.

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: https://glas.bg/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!