Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Журналистът Георги Милков: През 1996 г. отидох сам да взема коментар от Пашата, а се появи Борисов. Чете ми лекция колко е добър Пашата

Булфото

Журналистът Георги Милков разказа изключително интересна история от "мутренските времена" през 90-те.

През 1996 г. Милков е отишъл да вземе право на отговор от Румен Николов Пашата, който бил засегнат от статията на първа страница в "24 часа", която го обвинява в мутренски заплахи над българско семейство, готово да бяга от страната.

Изненадата на Милков била голяма, когато на адреса вместо Пашата се появил Бойко Борисов и му поискал паспорта. 

"Отивам сам-самичък на посочения адрес. Пашата не беше там. Човекът, с когото се срещнах беше Бойко Борисов. Държа се строго, но културно. Поиска ми паспорта (бяхме още с ония зелени тескерета), сне ми данните и ме накара да подпиша декларация, че съм получил отговора на г-н Николов и се задължавам да го публикувам без никакви корекции.

Прочете ми лекция на тема колко е свестен Пашата и се разделихме по живо по здраво. Публикувах едно към едно отговора на Румен Николов, което и до днес си остава най-големият негов авторски текст в медиите.".

Целият разказ на Милков виж в поста му във Фейсбук:

КАК ПРИЗРАКЪТ НА КОМУНИЗМА УПРАВЛЯВА НАШИЯ СВЯТ

Източник/ци: https://petel.bg/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!