Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ало, генералите! От щаба във Видин поискали медици да си платят 50 лв. за тест след контакт със заразен

991-ratio-koronavirus

Искам да дам гласност на престъпление, извършено срещу медици от МБАЛ „Света Петка“ във Видин.

След като се установи, че по време на дежурство на 31 март в Спешно отделение сме били в контакт с пациент с положителна проба с COVID-19, според всички указания и наредби си взехме проби за тест. Аз попитах за бърз тест, на което член на местния щаб д-р Виденова ми отговори, цитирам: “ Иди си плати на касата 50 лв., донеси ми касов бон и ще ти направя тест“.

Това пише в мрежата Марияна Върбовска от Видин.

Не знам дали можете да си представите как се почувствах, при положение, че работим без предпазни средства /по 1 маска и ограничен брой ръкавици за 12-часово дежурство/, но разчитах на пробите, които си взех и чаках резултата от тях.

И още:

Тази вечер обаче разбрах, че ръководството на болницата е взело решение да не се изпращат пробите за изследване, забележете „защото нямаме оплаквания“. А ние сме поставени под карантина и сме рискови.

Аз не намирам думи за такова отношение, но ще направя всичко, което е по силите и възможностите си това да се промени и някои да поеме отговорност, завършва поста си г-жа Върбовска. 

91592779_145319123585852_84927618159214592_n

Източник: фейсбук

Най-важното за оцеляване от ККП-вируса (Ухан)

Източник/ци: http://onovini.eu/

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!