Следвайте "Буднаера" в Телеграм

В България има 65 структури за борба с корупцията, но само 1% постъпили сигнали от тях

.
Роман Василев и Емил Георгиев

Емил Георгиев:

Иван Гешев още не е утвърден на поста главен прокурор, президентът все още не се е произнесъл. Сотир Цацаров е само номиниран, въпреки, че всичко сочи че ще бъде избран. Първо трябва да се запознаем с неговата концепция

Иван Гешев даде много висока оценка на Цацаров и даде заявка да надгради това което е създадено, т.е. втора нула, защото до сега е изградено нула.

Цацаров ще бъде втори главен прокурор на практика, това заяви  в народното събрание човекът със счетоводния прякор

Има разпръснати компетенции  и с това влизаме в българската приказка „много баби – хилаво бебе“.

Ще възразя на г-н Роман Василев, защото КПКОНПИ упорито отказват да дадат информация нито за събраното, нито за похарченото от тях. Дори по ЗДОИ тях ги съдят, за това че не дават такава информация. Надяваме се г-н Цацаров да промени това.

Виждаме го и в последния доклад по мониторинга,

Продължаваме да чакаме резултати, но от къде да дойдат те след като прокуратурата и КПКОНПИ са взаимосвързани.
Пример ще дам със скандала „къщи за тъщи“, така му е формулирано обвинението, че да не отключва процедура за КПКОНПИ и за отнемане на имуществото му.

От „Правосъдие за всеки“ винаги сме казвали, че президентът има ход. Чест му прави, че не се произнесе с онази скорост, с което даде възможност да лъсне това, че избора на Гешев е предопределен. Нито един от двамата не са се доказали като шампиони на правото, напротив там където е било възможно, са рушили.

Роман Василев:

Мисля, че Цацаов е много разумна кандидатура, с оглед работата в КПКОНПИ. Дълго време като ръководител на някои отдели в районната прокуратура съм работил с тази институция. Намирам го за логично и оправдано.

Не съм съгласен, че КПКОНПИ няма никакъв резултат, аз прочетох докладите им – те дават огромен размер не само на обезпечено, но и на реално отнето имущество. Това показва, че всички искаме нещо повече, но резултата е друго, което зависи от събиране на доказателства.

Наслушали сме се на много глупости от депутатите и това е поредната глупост на човека със счетоводния прякор, че това ще е втори главен прокурор. Главния прокурор е един.

Да видим концепцията и да тогава да говорим. В САЩ ролята на КПКОНПИ я играят маршалите, в Англия е друго. В другите държави е структурирано по различен начин.

КПКОНПИ трябва да има отчет като едно търговско дружество какво е изразходвало и какво е иззело.

В България има над 65 контролни органи в прокуратурата, но под 1% са постъпилите сигнали от тези органи. Питали сме ги „Колеги къде сте?“. Прокуратурата не може всичко да прави, нито е бърза помощ, нито пожарна, тя работи когато някой даде.

Президентът спазва Конституцията. Той може и е длъжен да издаде указ защото е спазена процедурата, но може и да сезира КС, след като издаде указа.

В правото, когато няма срок, обществения интерес притиска за срока.

Източник/ци: https://frognews.bg

Следвайте "Буднаера" в Телеграм

Ако този материал Ви харесва, помогнете ни да го популяризираме. Благодарим Ви!